Ботев записа нова победа в контролите с пет вкарани гола. След като през миналата седмица тимът победи с 5:0 Царско село днес Ботев се справи с 5:1 с втородивизионния Септември София на клубната си база в Коматево.

Атанас Кабов откри в 17-та минута за гостите с удар от средна дистанция, но Ботев изравни в 22-та минута, след като Реда Рабей изведе добре Маркиньос, който стреля, вратарят на Септември изби, но при добавката бразилецът не сгреши - 1:1.

В 55-та минута Ботев получи дузпа, която Маркиньос превърна в гол - 2:1.

В 66-та минута Етоо центрира в наказателното поле, а играч на Септември си отбеляза автогол. В 84-та минута Реда Рабей изведе Филип Филипов и бранителят вкара отблизо за 4:1.

В 86-та минута юношата Монир Ал Бадарин вкара дебютния си гол за Ботев, след като засече с глава центриране на Николай Минков.

За Ботев предстои още една контрола на 12 февруари срещу Марица отново на клубната база в Коматево.

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Маркиньос, Мохамед Брахими, Емануел Току, Джеймс Ето'о, Самуел Супрайен, Реда Рабей, Станислав Работов