Ботев загуби първата си контрола от зимната подготовка на лагера в Турция от полския Гурник Забже с 3:4. Два гола за Ботев отбеляза Фаустас Степанавичус и един Красиан Колев. За Гурник се разписаха Мушолик на два пъти, а по веднъж вкараха Капралик и Кравчик. Това беше втора контрола за Ботев, след като тимът направи 2:2 с Марица в първата си проверка.

В отбора на поляците личеше името на световния шампион с Германия Лукас Подолски, който изведе Гурник с капитанската лента.

Неофициален дебют за Ботев направи Георги Николов.

В 9-та минута голямата звезда в състава на поляците Лукас Подолски пусна страхотен извеждащ пас към Лоурънс, който пък подаде на Себастиан Мушолик, а последният реализира без проблем в опразнената врата.

3 минути по-късно Адриан Капралик бе изведен очи в очи с Даниел Кайзер и го преодоля, с което удвои преднината на своя тим.

Веднага след това Уме Емануел пропусна отлична възможност за Ботев да намали резултата. Нападателят на "жълто-черните" се озова сам срещу Биелица, но стражът на Гурник се намеси по блестящ начин.

Малко преди да измине половин час от началото на мача футболистите на Душан Керкез сбъркаха при изнасянето на топката, а полският тим се възползва по най-добрия начин, реализирайки трети гол във вратата на Кайзер. В прегръдките на своите съотборници отново попадна Себастиан Мушолик.

В 59-та минута Ботев вкара за 1:3, след като влезлия през втората част Фаустас Степанавичус вкара страхотен гол с далечен удар от дистанция.

В 65-ата минута Гурник върна преднината си от три попадения. Пьотр Кравчик бе оставен непокрит в непосредствена близост до вратата и преодоля Стефан Смъркалев, който пък можеше да се намеси по-добре в тази ситуация.

Малко след това "жълто-черните" реализираха втори гол. Мартин Секулич и Степонавичус взаимодействаха добре пред наказателното поле, а последният стреля силно в близкия ъгъл и реализира втория си гол.

Минута преди края на срещата Мартин Секулич изведе Красиан Колев на отлична стрелкова позиция и полузащитникът се разписа за 3:4.

Следващата контрола на Ботев е в петък срещу унгарския Пакши.

Ботев: Даниел Кайзер, Джеймс Ето'о, Константинос Балоянис, Атанас Чернев, Ивелин Попов, Антонио Перера, Янис Карабельов, Дилан Мертенс, Самуел Акере, Уме Емануел, Георги Николов

Гурник: Даниел Биелица, Борис Секулич, Дамиан Расак, Адриан Капралик, Себастиан Мушолик, Лукас Подолски, Лоурънс Енали, Майкъл Сиплак, Рафал Яницки, Доминик Шала, Саймън Круз