Ботев отпадна от евротурнирите, след като загуби с 0:2 при гостуването си на кипърския АПОЕЛ Никозия в среща от Лигата на конференциите. Така след общ резултат 2:0 за АПОЕЛ тимът продължава в третия предварителен кръг на Лигата на конференциите. Чебак и Ефрем вкараха за кипърците.

В 12-та минута Марио Илия засече с глава центриране на Ферари, но той премина над вратата.

В 27-та минута Току се освободи, напредна и отправи удар, но покрай вратата.

АПОЕЛ отговори с неточен удар на Сарфо.

В 34-та минута отново Илия стреля с глава, но той премина покрай вратата.

Само две минути по-късно АПОЕЛ пропусна най-изгодното си положение в двубоя до момента. В 37-та минута Марио Илия се озова сам срещу Ханкич, който парира удара, след това нападателят опита да върне топката към Теодору, който беше на три метра пред опразнената врата, но Пунчец изчисти.

В 45-та минута отново Илия имаше шанс, но той не успя да отправи добър удар и Ханкич улови без проблем.

В първата минута от добавеното време Чебак стреля от дистанция, а топката рикошира във Виктор Генев и това изненада Ханкич - 1:0.

В 53-та минута Теодору стреля, но покрай вратата.

В 63-та минута Брахими стреля от дистанция, но неточно.

В 76-та минута удар с глава на Сарфо беше спасен от Ханкич.

В 78-та минута Секулич отправи опасен удар от дистанция, но топката премина покрай вратата.

В третата минута от добавеното време АПОЕЛ реши мача след като Йоргос Ефрем изпълни пряк свободен от границата на наказателното поле и не остави шансове на Ханкич за крайното 2:0.

Така Ботев приключи участието си в Лигата на конференциите, а АПОЕЛ най-вероятно ще срещне хърватския Осиек в следващия кръг.

В неделя тимът играе срещу Локомотив София в среща от четвъртия кръг в първенството.

АПОЕЛ: Вид Белец, Исмаел Чебак, Хосе Анхел Креспо, Франко Ферари (Христос Веелер 84 мин.), Антреас Каро, Димитрис Теодору (Йоргос Ефрем 84 мин.), Кингсли Сарфо, Муртаз Даушвили, Далцио, Марио Илия (Антон Маглица 63 мин.), Диумерси Ндонгала (Янис Сатсиас 77 мин.)

Ботев: Хидайет Ханкич, Па Конате (Мартин Секулич 69 мин.), Виктор Генев, Роберто Пунчец, Самуел Супрайен, Реда Рабей, Точукву Нади (Дилан Мертенс 46 мин.), Джеймс Етоо, Емануел Току, Мохамед Брахими, Николай Минков