Ботев загуби гостуването си на ЦСКА с 1:3 в дербито на 20-ия кръг в елита. Дюкенс Назон вкара първите два гола в мача, Николай Минков намали резултата, но Маурисио Гарсес оформи крайния резултат.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендарния нападател на българския футбол и ЦСКА Петър Жеков, който почина днес.

В 6-та минута Ботев можеше да открие Неделев изведе чудесно Бароан сам срещу Бусато, но той излезе и това обърка нападателя на пловдивчани, който стреля, но топката излезе в аут.

В 10-та минута ЦСКА успя да открие след центриране то корнер на Линдсет продължи с глава, а Дюкенс Назон отблизо успя да вкара за 1:0.

В 16-та минута Неделев изведе Бароан в наказателното поле, а нападателят стреля, но Бусато успя да избие в корнер.

В 25-та минута ЦСКА стигна до втори гол. Брадли де Нойер проби пусна към Дюкенс Назон, който от границата на наказателното поле откри вкара, след като топката се удари в напречната греда - 2:0.

В 41-та минута Барона пусна към Неделев в наказателното поле, но капитанът на Ботев стреля над вратата.

В края на полувремето Ботев успя да вкара, Неделев пусна страхотен пас в наказателното поле, Махмутович не успя да изчисти, а Николай Минков отблизо успя да реализира за 2:1.

ЦСКА вкара трети гол още в началото на второто полувреме. Назон изведе Маурисио Гарсес сам срещу Ханкич, нападателят преодоля вратаря на Ботев и на опразнената врата реализира за 3:1

В последните секунди на двубоя Джеймс Етоо получи втори жълт картон и беше изгонен.

С поражението Ботев остава 10-ти с 20 точки, а ЦСКА е лидер с 50 точки.

Следващата неделя Ботев приема Берое в много важен мач.

ЦСКА: Густаво Бусато, Юрген Матей, Амос Юга, Енес Махмутович, Иван Турицов, Маурисио Гарсес (Лазар Туфегчидж 87 мин.), Марселино Кареазо (Станислав Шопов 87 мин.), Йонатан Линдсет (Жеферсон 77 мин.), Брадли де Нойер, Дюкенс Назон (Браян Морено 77 мин.), Тобиас Хайнц (Тибо Вион 68 мин.)

Ботев: Хидает Ханкич, Роберто Пунчец, Джаспър ван Хертум, Виктор Генев, Николай Минков (Абдулай Траоре 75 мин.), Джеймс Етоо, Точукву Ннади, Па Конате (Рой Херман 65 мин.), Тодор Неделев (Мартин Секулич 84 мин.), Антоан Бароан, Уме Емануел