Ботев направи 2:2 в първата си контрола по време на подготовката срещу Марица. Двубоят се игра на клубната база на тима в Коматево. Марица поведе с 0:2 след голове на Янко Ангелов и Веселин Марчев, а за Ботев се разписаха Мартин Секулич и Дилан Мертенс.

За Марица това беше втора контрола след победата с 2:0 над Саяна в Хасково.

Неофициален дебют направи най-новото попълнение на Ботев Ехие Укаки, който влезе през второто полувреме.

В 10-та минута Ивелин Попов центрира към Мартин Секулич, който опита да засече, но ударът му премина покрай вратата.

В 14-та минута Константин Павлов отправи изстрел, който беше избит от Илия Николов в корнер, а след него отново Павлов стреля, но неточно.

Малко по-късно последва неточен удар на Секулич, който премина над вратата.

В 23-та минута Станислав Маламов отправи топовен изстрел от фаул, който Смъркалев със сетни усилия успя да избие, а топката се удари в гредата и излезе в корнер, след който не се случи нищо интересно.

В 25-та минута Ивелин Попов изведе превъзходно Секулич, който стреля, но покрай вратата.

В 27-та минута Марица откри резултата, Маламов направи страхотен пробив и пусна към Янко Ангелов, който засече и реализира за 0:1.

В 34-та минута Минков отправи удар, който беше спасен.

В 37-та минута Свилен Щерев центрира в пеналта, а Веселин Марчев се извиси и с глава не остави шансове на Смъркалев за 0:2.

В 40-та минута Димитър Папазов пусна по земя пас към Мартин Секулич и той намали - 1:2.

През втората част нямаше много чисто положения до 70-та минута.

В 72-та минута влезлият през втората част Дилан Мертенс овладя топката извън пеналта и с хубав удар не остави шансове на Петър Начев за 2:2.

В 78-та минута Мартин Газиев беше изведен добре, но Даниел Кайзер изби.

В 81-та минута Фаустас Степанавичус стреля, но неточно, а след това той се контузи и излезе принудително.

В неделя Ботев заминава на подготвителен лагер в Турция.

На 31-ри януари Марица играе третата си контрола срещу Берое.

Ботев: Стефан Смъркалев, Джеймс Етоо, Папазов, Атанас Чернев, Видев, Ивелин Попов, Антонио Перера, Лъчезар Балтанов, Николай Минков, Константин Павлов, Мартин Секулич