Ботев стана последният четвъртфиналист в турнира за Купата на България, след като победи с 4:2 Етър като гост във Велико Търново. Секулич откри в 64-та минута, а Етоо удвои в 74-та минута. Кнежевич върна Етър в двубоя в 86-та минута, но Уме Емануел в 89-та направи 3:2. В добавеното време паднаха още два гола - Ивайло Димитров намали за гостите, а Акере оформи крайния резултат.

В 3-та минута Минков стреля, но вратарят на Етър успя да спаси.

Последва и удар с глава на Конте, но и този изстрел попадна в Гуарноне.

В 25-та минута Букхолда отправи удар с глава, но той премина над вратата.

В 37-та минута удар на Уме Емануел стреля, но Гуарноне спаси.

В началото на втората част Николай Янков отправи изстрел, но Ханкич улови.

В 59-та минута Точукву Ннади центрира в наказателното поле към Ивелин Попов, който засече с глава, но вратарят спаси, а при добавката капитанът на Ботев би в аут.

В 64-та минута Ботев откри резултата, след като влезлият през втората част Самуел Акере центрира в наказателното поле, а Пламен Димов сгреши фатално и вместо да изчисти постави топката на крака на Мартин Секулич, който нямаше как да сгреши от тази позиция за 0:1

Ботев вкара втори гол в 73-та минута, когато Ивелин Попов намери в пеналта с превъзходен пас Джеймс Етоо, а той засече от воле за 0:2.

В 86-та минута Етър се върна в мача, след като Ловре Кнежевич пое топката и с удар от дъгата на пеналта реализира за 1:2

В следващаа атака Ботев можеше да реши всичко, но Акере стреля в аут от изгодна позиция.

Акере имаше още една възможност, но вратарят на Етър улови удара му.

В 90-та минута Ботев вкара трети гол. След хубава атака Акере изведе Фаустас, който подаде към Емануел Уме и на опразнената врата нигериецът не сгреши за крайното 1:3.

Етър веднага върна гола, след като Крум Стоянов пусна в пеналта към Ивайло Димитров и той отблизо реализира за 2:3.

Ботев сложи точка на интригата в 4-та минута от добавеното време. Вратарят Гуарноне беше излезнал при статично положение в пеналта на Ботев, а пловдивчани направиха бърза контра и Самуел Акере преодоля защитник на гостите и вкара на опразнената врата за 2:4.

Така Ботев е последният четвъртфиналист за Купата и очаква жребия, който все още не е ясно кога ще се тегли.

В неделя Ботев завършва годината с домакинство на Хебър.

Етър: Александро Гуарноне , Валери Христов, Пламен Димов (Георги Александров 76 мин.), Мариян Иванов, Мартин Николов, Янко Ангелов, Николай Янков (Кольо Станев 68 мин.), Димо Бакалов (Ловре Кнежевич 46 мин.), Шахредин Букхолда, Владислав Найденов, Мартин Тошев (Ивайло Димиторв 76 мин.)

Ботев: Хидает Ханкич, Джеймс Етоо (Джаспър Ван Хертъм 83 мин.), Атанас Чернев, Антоан Конте, Константинос Балоянис, Лъчезар Балтанов (Йонас Там 69 мин.),  Точукву Ннади, Николай Минков (Самуел Акере 62 мин.), Ивелин Попов (Красиан Колев 83 мин.), Уме Емануел, Мартин Секулич (Фаустас Степнавичус 84 мин.)