Ботев ще тостува на Етър във Велико Търново на осминафиналите за Купата.

Това стана ясно днес, след като на стадион Лазур в Бургас търновци се класираха след голяма драма срещу домакините от Черноморец.

Петър Пейчев откри за домакините в 37-та минута, а в 57-та минута Артьом Холод удвои и Черноморец поведе с 2:0.

Етър успя да намали в 77-та минута  гол на Шано Буколда, а отново той само две минути по-късно успя да изравни.

До края на мача нямаше повече попадения и се стигна до продължения.

В 4-та минута от продълженията Буколда оформи своя хеттрик и класира Етър напред.

Малко след това Мариян Иванов получи втори жълт картон и Етър доигра мача с 10 човека, но оцеля и не допусна гол.

Така на 7 декември Ботев ще гостува във Велико Търново на Етър в двубой от осминафиналите. Все още не е ясен началният час на двубоя на стадион "Ивайло".