Ботев направи 0:0 при гостуването си на Славия в двубой от 27-ия кръг в елита. В събота Ботев се завръща на Колежа след 10 години в двубой срещу Левски.

В началото на двубоя Джаспър Ван Хертъм сгреши и Емил Стоев можеше да вкара, опитвайки да прехвърли Ханкич, но вратарят на Ботев не беше затруднен.

В 6-та минута Добрев стреля, но Ханкич улови.

Последва изстрел на Тони Тасев от фаул, който премина над вратата.

В 16-та минута Траоре проби добре и подаде към Бароан, но нападателят на Ботев не успя да отправи добър удар.

В 39-та минута удар на Галин Иванов премина покрай вратата.

В 62-та минута Мертенс отправи топовен изстрел, който беше избит от Вуцов.

В 68-та минута Крис Добрев проби и пусна към Галин Иванов, който не успя да отправи точен удар и топката излезе в корнер.

В 69-та минута Амаду Думбуя направи своя официален дебют, след като замени Антоан Бароан.

В 81-та минута Ботев изпусна най-чистото си положение в мача. Траоре беше изведен добре навлезе в наказателното поле и стреля, но ударът му беше в обсега на Вуцов и вратарят на домакините изби.

С равенството Ботев събра 29 точки и остава 10-ти, а Славия е на 7-то място с 42 точки.

Ботев приема Левски в събота в откриването на Колежа. Тимът се завръща на клубния си стадион след близо 10 години.

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Натан Гасама, Людовик Соарес, Велко Йеленкович, Кристиан Добрев (Ахмед Ахмедов 68 мин.), Галин Иванов, Кристиян Стоянов (Чунг Нгуйен До 83 мин.), Емил Стоев, Тони Тасев

Ботев: Хидает Ханкич, Роберто Пунчец, Па Конате, Джаспър ван Хертъм, Самуел Супрайен, Уме Емануел, Дилан Мертенс (Красиан Колев 80 мин.), Джеймс Етоо, Точукву Ннади, Антоан Бароан (Амаду Думбуя 69 мин.), Абдулайе Траоре (Мартин Секулич 90 + 1 мин.)