Ботев направи ново равенство в контролите, след като завърши 1:1 с Левски при гостуването си на Левски на "Герена". Това беше и първа контрола за тима през лятната подготовка, след като Ботев изигра две контроли на лагера в Турция.

В 42-та минута Левски откри резултата, след като Борислав Цонев от пряк свободен удар реализира директно за 1:0.

Ботев изравни в 87-та минута, когато след центриране от корнер Генев игра с глава, топката се насочи към вратата, а Валери Божинов в опита си да я изчисти я вкара в собствената врата за 1:1.

Следващата контрола на Ботев е срещу Царско село на 10 юли.

Ботев стартира в състав: Георги Аргилашки, Атанас Чернев, Станислав Работов, Виктор Генев, Филип Филипов, Мите Цикарски, Дилан Мертенс, Николай Минков, Емануел Току, Маркиньос, Антоан Бароан

Левски стартира в състав: Пламен Андреев, Ивайло Найденов, Симеон Славчев, Георги Александров, Патрик-Габриел Галчев, Радослав Цонев, Мартин Петков, Здравко Димитров, Марин Петков, Борислав Цонев, Билал Бари