Ботев най-накрая записа победа след завръщането си на стадион Христо Ботев. След 8 мача без успех - 7 загуби и едно равенство тимът се справи с 3:1 срещу Славия в двубой от 8-ия кръг в елита.

В 4-та минута удар на Рабей от фаул премина покрай вратата.

След това последва страхотен пробив на Акере, който пусна към Секулич, нападателят се опита да отиграе с пета, но не успя.

В 15-та минута удар на Галин Иванов мина над вратата.

В 17-та минута Тони Тасев стреля с глава след изпълнение на корнер, а Галин Иванов вкара при добавката. Голът беше отменен заради засада.

В 22-та минута Минчев стреля опасно, но Ханкич улови.

След това последва удар на Реда Рабей, който беше уловен от Кръстев.

Последва опасен удар на Галин Иванов, който премина покрай вратата.

В 26-та минута Ботев успя да открие резултата. Акере излезе сам срещу Кръстев, но не успя да го преодолее, топката попадна при Карабельов, който веднага намери Ивелин Попов и той реализира на опразнената врата за 1:0. Това беше трето поредно попадение за Попов в третия му мач за клуба.

В 31-та минута Ивелин Попов изведе чудесно Реда Рабей, но неговият удар беше спасен от Кръстев.

В 33-та минута Кристиян Стоянов стреля, но Ханкич улови.

В 38-та минута Ивелин Попов пусна пас към Акере, който напредна влезе в пеналта и центрира, а Секулич отблизо засече с глава за 2:0.

В 40-та минута Ботев удари за трети път Акере напредна пусна пас, който рикошира в играч на Славия, но достигна до Секулич, който стреля, Кръстев спаси, но топката отново отиде при Секулич, който при добавката с глава вкара за 3:0.

В 56-та минута Акере стреля, но покрай вратата.

В 61-та минута влезлия през втората част Антоан Бароан стреля, но ударът му беше избит от Кръстев.

В 63-та минута Галин Иванов центрира в пеналта, а Венцислав Керчев засече с глава и вкара, но имаше засада и попадението беше отменено.

В 73-та минута Николай Минков отправи удар, който премина над вратата.

В 77-та минута Галин Иванов отправи опасен удар, който Ханкич изби в корнер.

В 82-та минута Ертан Томбак се измъкна, навлезе в пеналта и с удар покрай Ханкич вкара за крайното 3:1.

С победата Ботев събра 8 точки и е на 11-та позиция, а Славия е 14-ти с 4 точки.

За Ботев предстои паузата заради националните отбори, а следващият мач ще е в средата на септември - гостуване на Лудогорец.

Ботев: Хидает Ханкич, Джаспър Ван Хертъм, Йонас Там, Джеймс Етоо, Константинос Балоянис (Димитър Папазов 80 мин.), Янис Карабельов (Николай Минков 68 мин.), Антонио Перера Самуел Акере, Ивелин Попов (Лъчезар Балтанов 80 мин.), Реда Рабей (Точукву Ннади 68 мин.), Мартин Секулич (Антоан Бароан 46 мин.)

Славия: Николай Кръстев, Ертан Томбак, Емил Мартинов, Виктор Генев, Мартин Георгиев, Иван Минчев, Кристиян Стоянов (Ерол Дост 66 мин.), Венцислав Керчев, Тони Тасев (Емил Стоев 66 мин.), Галин Иванов, Йон Бакеро (Владимир Николов 82 мин.)