Ботев Пловдив победи с 2:1 като гост Ботев Враца и записа изключително ценна победа в първия мач при подновяването на efbet Лига след почти триседмична пауза. Валери Домовчийски откри за домакините, но с голове на Джонатан и Цикарски Ботев стигна до пълен обрат и спечели двубоя.

В 10-та минута гол на Ботев беше отменен несправедливо. Маркиньос успя да реализира, но съдията отсъди засада. При повторенията се видя, че Керчев и бразилският нападател на Ботев са били на една линия.

В 21-та минута Джонатан сгреши при изнасянето и подари топката на Петър Атанасов, последва удар на Атанасов, който беше блокиран от играч на Ботев, топката стигна до Генов, чийто удар Аргилашки спаси, но Домовчийски дебнеше и на останал на метър от вратата не сгреши за 1:0.

Ботев върна гола почти веднага в 24-та минута, след центриране от Шоколаров Цикарски свали топката с глава за Джонатан, който с удар от воле успя да изравни за 1:1.

В 73-та минута съдията Иво Андреев свири много спорна дузпа за Ботев Враца за нарушение на Кевин Янсон срещу Самир Аясс. Зад топката застана Петър Атанасов, а Георги Аргилашки успя да спаси изстрела.

В 77-та минута Маркиньос направи страхотен пробив навлезе в наказателното поле и отправи удар, но Костов изби в корнер.

След изпълнението на ъгловия удар Славчо Шоколаров центрира, а Мите Цикарски успя да засече с глава и направи пълен обрат за Ботев - 1:2.

В 90-та минута Самир Аясс реализира, но голът беше отменен заради засада.

Така с успеха Ботев дръпна с 6 точки на врачани. Ботев е 10-ти с 24 точки, а Ботев Враца е на 13-та позиция с 18 точки.

Следващият мач на Ботев е на 17 април, тимът ще приеме Славия.

Ботев Враца: Красимир Костов, Атанас Зехиров, Илия Миланов, Венцислав Керчев, Мартин Николов, Христо Златински (Даниел Гаджев 84 мин.), Аласан Н'Диай, Даниел Генов, Юлиан Ненов (Дориан Бабунски 60 мин.), Петър Атанасов (Том 84 мин.), Валери Домовчийски (Самир Аясс 71 мин.)

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Мите Цикарски (Кристиан Добрев 84 мин.), Станислав Работов, Филип Филипов, Кевин Янсон, Славчо Шоколаров (Бисер Бонев 90 + 1 мин.), Джонатан (Реда Рабей 65 мин.), Емануел Току, Маркиньос