Ботев Пловдив се класира на полуфиналите за Купата на България, след като разгроми Литекс с 5:0 на стадиона на комплекс „Ботев 1912” в Коматево. Герой за домакините се превърна Стивън Петков, който заби хеттрик, а по едно попадение отбелязаха Филипе Бризола и Тодор Неделев.

Стивън Петков първо с глава в 15-ата минута. Той се възползва от центриране на Дуде Ндонгала, след като бе оставен сам срещу Диян Вълков.

В 29-ата минута пък Петков удвои след хубав пробив на Тодор Неделев. Фелипе Бризола вкара за 3:0 в последните секунди на първата част.

Ивайло Раденцов нацели гредата на "канарчетата" в 54-ата минута, но всичко свърши за "оранжевите" в 63-ата минута. Иван Иванов фаулира Густафо Алфонсо в наказателното поле, а реферът Станислав Тодоров даде дузпа за домакините и изгони защитника за втори жълт картон. Петков бе безгрешен от бялата точка, като отбеляза своя първи хеттрик.