Ботев загуби гостуването си на ЦСКА 1948 с 0:1 в среща от 13-ия кръг в елита. Тимът беше без голмайстора си Ивелин Попов и това повлия доста. Единственият гол отбеляза Ивайло Чочев в 86-та минута.

В двубоят Ботев за първи път игра с резервните си екипи за този сезон.

В 5-та минута Гурища центрира към Ивайло Чочев, който стреля с глава, но топката срещна гредата.

Последваха неточни удари на Георги Русев и Емил Ценов.

Антонио Вутов и Елитон също не намериха целта.

В 26-та минута Ботев можеше да отбележи, след като Бароан отправи опасен изстрел, който беше избит в корнер от Наумов.

В 54-таа минута Бароан се озова на добра позиция, но ударът му беше блокиран.

След това Ивайло Чочев отправи изстрел, но покрай вратата.

В 61-та минута Педриньо стреля от фаул, но Кайзер улови.

Вратарят на Ботев спаса и удар от пряк свободен удар на Чочев.

В 75-та минута Емил Ценов засече центриране от фаул на Русев, но той премина над вратата.

Само минута по-късно Кяртансон беше изведен сам срещу Кайзер и реализира, но голът беше отменен заради засада.

В 86-та минута след центриране на Георги Русев от фаул Ивайло Чочев засече с глава и реализира за 1:0.

В добавеното време Секулич отправи удар, но покрай вратата.

В последните секунди Ботев имаше последна възможност да изравни след корнер. Удар на Конте обаче беше блокиран, а след това бранителите на домакините изчистиха топката.

Със загубата Ботев е 12-ти с 12 точки, а ЦСКА 1948 е на 6-то място с 21 точки.

Следващият мач на Ботев е гостуване на Ботев Враца около 20 октомври, но все още няма точен час и дата.

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Ерденис Гурища, Симеон Петров, Елитон, Симеон Василев, Ивайло Чочев, Емил Ценов (Парвиз Умарбаев 81 мин.), Георги Русев (Емил Виячки 90 + 1 мин.), Антонио Вутов (Стоян Стоичков 69 мин.), Педриньо (Радослав Кирилов 81 мин.), Бирсент Карагарен (Видар Кяртансон 69 мин.)

Ботев: Даниел Кайзер, Джеймс Етоо (Рой Херман 89 мин.), Антоан Конте, Йонас Там, Константинос Балоянис, Антонио Перера (Мартин Секулич 89 мин.), Точукву Ннади  (Лъчезар Балтанов 73 мин.), Самуел Акере (Еме Умануел 73 мин.), Реда Рабей, Фаустас Степонавичус (Янис Карабельов 46 мин.), Антоан Бароан