Ботев стигна до драматична победа като гост на Витоша Бистрица с 4:2. До края на редовното време резултатът бе равен 2:2 и по всичко изглеждаше, че двата отбора ще си разделят по една точка. С два гола в даденото от рефера 4-минутно продължение обаче канарчетата стигнаха до заслужен успех. Отборът на Николай Киров показа, че е по-класният тим, два пъти повеждаше в резултата, но допускаше изравняване, като първото попадение на домакините бе нередовно.

Пловдивският тим поведе още във втората минута. След отлична бърза атака Минев бе изведен отляво, центрира и Виана с глава прониза мрежата. Домакините изравниха бързо. В 6-та минута Гьонов пое и навлезе вр пеналта, където бе спънат от Терзиев. Пеев вкара дузпата, но на повторенията се видя, че Гьонов поема топката с ръка. До почивката Ботев можеше да вкара втори гол, но Бризола и Алфонсо не бяха прецизни при ударите си към вратата.

Все пак попадението падна 7 минути след подновяването на играта. Виана за втори път демонстрира голмайсторските си умения, след като преодоля с поемането бранител на домакините и с плътен удар по диагонала покачи на 2:1. В 66-ата минута равенството за втори път бе възстановено. Даниел Пеев изведе майсторски Цанков, който опъна мрежата зад Иван Чворович за 2:2. Ботев натисна, но удари на Неделев и резервата Стивън Петков не можаха да поразят целта. В самия край на мача жълто-черните пропуснаха нов златен шанс. Неделев центрира от пряк свободен удар отляво, Балтанов засече с глава отблизо, но вратарят Василев спаси удара му.

Развръзката дойде във втората минута на продължението. Стивън Петков бе оставен непокрит и от непосредствена близост засече от въздуха цетриране отляво. Малко след това току що влезлият Лазар Марин се измъкна от засада, след като бе изведен в дълбочина, остана сам срещу вратаря и стреля точно покрай него, фиксирайки крайното 4:2 за Ботев.

ВИТОША - БОТЕВ ПД 4:2

0:1 Виана 2, 1:1 Пеев 6 дузпа, 1:2 Виана 53, 2:2 Цанков 66, 2:3 Петков 90, 2:4 Марин 90

ВИТОША: 97. Василев, 2. Гочев, 4. Узунов, 6. Гьонов, 7. Кочилов, 15. Мутафчийски, 17. Петров, 18. Цанков, 77. Пеев, 80. Василев, 88. Лазаров

БОТЕВ ПД: 99. Чворович, 2. Панов, 18. Терзиев, 70. Димов, 23. Минев, 10. Юсеин, 17. Балтанов, 7. Бризола, 8. Неделев, 9. Виана, 29. Ндонгала