Ботев ще излезе срещу Спартак Варна в среща от четвъртфиналите в турнира за Купата на България. Двубоят е днес от 17:30ч. на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

Победителят се класира за полуфиналите в турнира за Купата, а при равенство следват две продължения от по 15 минути, а ако и те не излъчат победител победителят ще бъде решен след дузпи.

Ботев последно беше сред най-добрите 4 в турнира през 2020-та година, когато отпадна от ЦСКА в полуфиналите.

По потя към четвъртфиналите Ботев отстрани Струмска слава и Етър, а Спартак Варна се справи с Фратрия, Крумовград и Локомотив София.

В миналия кръг Ботев победи Етър с 2:0 у дома, а Спартак Варна се справи с Бдин във Видин с 1:0 в среща от Втора лига.

Ботев е 7-ми с 32 точки в елита, а Спартак Варна е на второто място с 42 точки във Втора лига на пет точки от първия Септември София.

След наказание за Ботев се завръща Дилан Мертенс, а под въпрос до последно беше Уме Емануел, който има шанс да попадне в групата за двубоя, след като беше контузен.

За Спартак Варна Йоан Бауренски е наказан, а контузени са Ангел Грънчов и Атанас Зехиров.

Съдия на двубоя ще е Стоян Арсов.

Вероятни състави:

Ботев: Матвей Игонен, Джеймс Етоо, Атанас Чернев, Антоан Конте, Константинос Балоянис, Янис Карабельов, Антонио Перера, Самуел Акере, Ивелин Попов, Фаустас Степонавичус, Георги Николов.

Спартак Варна: Георги Георгиев, Мехмед Мехмед, Радослав Терзиев, Александър Цветков, Велислав Боев, Йоан Бауренски, Даниел Начев, Румен Руменов, Цветослав Петров, Ромеш Ивей, Ахмед Ахмедов

С мача Ботев - Спартак Варна стартират четвъртфиналите в турнира за Купата на България.

Утре са другите четвъртфинали Хебър - Пирин и ЦСКА София - Арда.

В четвъртък Лудогорец и ЦСКА 1948 ще определят последния полуфиналист в турнира.

През миналия сезон Лудогорец победи ЦСКА 1948 с 3:1 и взе Купата на България.