Ботев победи с 1:0 Славия и записа трета поредна победа като домакин. Единственото попадение реализира Елвис Ману в 36-та минута, а гостите от София уцелиха цели четири греди. Ботев игра и цяло второ полувреме с човек по-малко, след като в края на първата част Джеймс Етоо беше изгонен.

Преди двубоя Петър Зехтински и Виктор Генев бяха наградени.

Неделев награди Петър Зехтински преди Ботев - СлавияВиктор Генев получи фланелка по случай 100-ия си мач

В 18-та минута Георги Вълчев отправи топове изстрел, който Ханкич спаси, а при добавката Галин Иванов стреля, но топката срещна гредата.

В 20-та минута Венцислав Керчев засече с глава центриране от фаул и топката срещна за втори път гредата.

В 22-та минута Елвис Ману стреля, но Вуцов успя да спаси.

В 24-та минута Бароан навлезе в наказателното поле и стреля, но Вуцов спаси, малко по-късно и Ману отправи удар, но вратарят на гостите направи ново спасяване.

В 36-та минута Джеймс Етоо пусна страхотен пас по тревата към Елвис Ману, който веднага стреля, а топката премина между краката на Вуцов и влетя в мрежата му за 1:0.

В 40-та минута Ботев остана с 10 човека, след като Джеймс Етоо направи фаул в центъра срещу Тони Тасев и получи втори жълт картон.

В добавеното време удар на Минчев от фаул премина опасно покрай вратата.

В 49-та минута Нгена стреля, а Ханкич изби удара му и топката срещна гредата за трети път за Славия, а при добавката Кристиан Добрев стреля покрай вратата.

В първата минута от добавеното време Ахмедов засече с глава центрира в наказателното поле, но Хакнич улови.

Съвсем малко по-късно Ахмедов засече с глава ново центриране в пеналта и този път уцели гредата, а това беше четвърта греда за Славия в двубоя.

С успеха канарчетата събраха 10 точки и се изравниха по точки с 11-ия Ботев Враца. Славия е на седмото място с 18 точки.

На 8 октомври Ботев гостува на Левски, а в понеделник ще стане ясно дали ще има публика в двубоя.

Ботев: Хидает Ханкич, Роберто Пунчец, Самуел Супрайен, Виктор Генев, Рой Херман (Николай Минков 66 мин.), Емануел Току (Точукву Нади 90 + 3 мин.), Джеймс Етоо, Мохамед Брахими (Джаспър ван Хертъм 46 мин.), Реда Рабей, Антоан Бароан (Димитър Тонев 78 мин.), Елвис Ману (Па Конате 78 мин.)

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Венцислав Керчев, Емил Виячки, Людовик Соарес (Ерол Дост 88 мин.), Георги Вълчев (Дарко Тасевски 61 мин.), Кристиан Добрев (Емил Стоев 61 мин.), Кемельо Нгена, Иван Минчев (Ахмед Ахмедов 73 мин.), Тони Тасев, Галин Иванов