Ботев отпадна на осминафиналите в турнира за Купата на България, след като загуби с 1:2 след продължения от ЦСКА 1948. Ботев изигра най-силния си мач от началото на втория полусезон, но гостите успяха да излъжат отбора в продълженията. Ивайло Чочев откри от дузпа в 14-та минута, а направилият дебют за Ботев - Маркиньос изравни. Стигна се до продължения, в които Димитър Митков успя да реализира за крайното 1:2.

В 7-та минута Димитър Митков засече с глава центриране, но покрай вратата.

В 9-та минута хубав удар на Реда Рабей от дистанция срещна гредата.

В 14-та минута Марио Младеновски загуби, Димитър Митков успя да я отнеме и навлезе в наказателното поле, но беше фаулиран от Младеновски и съдията отсъди дузпа, която Ивайло Чочев успя да реализира – 0:1.

В 31-та минута Току намери много добре Рабей, който стреля, но над вратата.

В 34-та минута удар на Рабей беше спасен от Тодоров, а при добавката Сисе също стреля, но вратарят отново улови.

Любопитно беше, че през първото полувреме двата отбора извършиха общо четири смени, като само смяната на Салиф Сисе с Атанас Илиев беше принудителна. В игра се появи и бразилецът Маркиньос, който направи дебют за Ботев.

В 53-та минута Ботев изравни резултата. Направилият дебют за Ботев днес бразилец - Маркиньос овладя топката и с много хубав удар от границата на наказателното поле реализира първия си гол за тима - 1:1.

В 61-та минута удар на Васил Шопов беше спасен от Аргилашки.

В 69-та минута удар на Васил Шопов отново беше спасен от стража на Ботев.

В 77-та минута Денислав Александров стреля от дистанция, топката удари гредата, но при добавката Митков прати топката над вратата.

В 80-та минута удар на Георги Русев беше спасен от Аргилашки.

Двубоят приключи в редовното време при резултата 1:1 и се стигна до продължения.

В 110-та минута Денислав Александров центрира от фаул, а Димитър Митков засече с глава и отново изведе ЦСКА 1948 напред в резултата - 1:2.

В 115-та минута удар на Денислав Александров беше спасен от Аргилашки.

До края на мача Ботев не успя да изравни, като най-сериозната възможност се откри пред Атанас Илиев, но ударът на нападателя премина покрай вратата.

Жребият за четвъртфиналите е утре, а за момента се класираха Локомотив, ЦСКА София, ЦСКА 1948 и Арда.

В неделя Ботев гостува на Левски в среща от първенството.

Ботев: Георги Аргилашки, Марио Младеновски (Маркиньос 35 мин.), Виктор Генев (Атанас Чернев 91 мин.), Станислав Работов, Филип Филипов, Емануел Току, Реда Рабей, Па Конате, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноса (Бисер Бонев 72 мин.), Салиф Сисе (Атанас Илиев 44 мин.)

ЦСКА 1948: Димитър Тодоров, Георги Господинов (Александър Александров 52 мин.), Венцислав Василев, Димитър Пиргов, Ангел Лясков, Васил Шопов (Ангел Бастунов 96 мин.), Ивайло Чочев, Денислав Александров, Николай Ганчев (Ангел Русев 32 мин.), Борислав Дамянов (Марио Топузов 37 мин.), Димитър Митков