Ботев загуби с 0:2 от Локомотив София и записа четвърта поредна загуба в първенството, оставайки единственият тим в елита без спечелена точка. Мачът стартира ужасно за тима и още преди 30-та минута беше изгонен Джеймс Етоо, гол на Ботев беше отменен след ВАР, а домакините вкараха два гола през втората част в 50-та с попадение на Димитър Митков и в 85-та минута с гол на Илия Димитров.

В 13-та минута Емануел Току стреля, но ударът му премина над вратата.

В 22-та минута Мертенс стреля от дистанция, но Любенов изби.

Ботев остана с 10 човека в 27-та минута, след като Джеймс Етоо беше изгонен с директен червен картон след преглед с ВАР.

В 40-та минута Ботев успя да открие резултата, след сериозно разбъркване в наказателното поле Брахими беше най-съобразителен, обърна се и прониза Любенов. ВАР обаче отново не беше на страната на "канарчетата" и голът беше отменен заради засада на Виктор Генев.

В 47-та минута опасен удар на Брахими премина покрай вратата.

В 50-та минута домакините откриха, след като Мики Орачев центрира към Димитър Митков, който се измъкна от защитата на Ботев и отблизо не остави шансове на Ханкич -  1:0.

В 61-та минута опасен удар на Франса беше уловен от Ханкич.

В 74-та минута удар на Точукву Нади беше избит от Любенов в корнер.

В 83-та минута слаб удар на Бароан беше уловен от Любенов.

В 85-та минута Рапозо пусна пас по тревата в наказателното поле към Илия Димитров и той отблизо вкара за 2:1.

В 86-та минута Секулич стреля с глава, но над вратата.

Със загубата Ботев остана на дъното без спечелена точка, а Локомотив София е на осмото място с пет точки.

Следващата неделя Ботев приема ЦСКА.

Локомотив София: Александър Любенов, Алан Диас, Матеус Роча, Камен Хаджиев, Селсо Рапозо, Симеон Славчев (Ивайло Найденов 86 мин.), Красимир Милошев, Мики Орачев, Димо Бакалов (Антонио Вутов 61 мин.), Карлос Франса (Илия Димитров 79 мин.),, Димитър Митков (Валентин Николов 86 мин.)

Ботев: Хидайет Ханкич, Роберто Пунчец, Самуел Супрайен, Виктор Генев, Джеймс Етоо, Па Конате, Реда Рабей (Димитър Тонев 70 мин.), Дилан Мертенс (Точукву Нади 70 мин.), Николай Минков (Антоан Бароан 82 мин.), Емануел Току, Мохамед Брахими (Мартин Секулич 53 мин.)