Ботев и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в двубой от 28-ия кръг в елита. Двубоят беше доста скучен и двата тима нямаха много чисто голови положения.

В 8-та минута Ивелин Попов опита центриране, което затрудни Маринов, но не се стигна до нищо по-опасно пред вратата на Ботев.

В 22-та минута нападателят на Ботев се контузи, след като беше настъпен в прасеца от играч на гостите. Така той беше заменен принудителн от Мохамед Брахими.

Три по-късно Педриньо стреля от фаул, но Ханкич улови.

Ботев отговори с хубав удар на Минков от дистанция, който беше избит в корнер от Маринов.

Малко след това нападателят на Ботев Георги Николов се контузи и беше заменен принудително.

Голмайсторът на Ботев се контузиНападателят беше заменен принудително

В 44-та минута Акере стреля, но над вратата.

В 57-та минута Балоянис стреля от фаул, но Маринов изби.

В 67-та минута последва неточен удар на Педриньо.

Малко след това удар на Симеон Димитров беше уловен от Ханкич.

Последва и изстрел от страна на Нвачукву за Ботев, но и той беше спасен от Маринов.

В 72-та минута Брахими пробва техничен удар, който срещна напречната греда.

В 81-та минута Реян Даскалов отправи опасен изстрел, който обаче премина покрай вратата.

Пет по-късно Педриньо отправи топовен изстрел от фаул, но Ханчик изби.

Ботев отговори с удар на Ивелин Попов, който Маринов изби в корнер, а след неговото изпълнение Нвачувкву стреля, но вратарят на гостите спаси.

Последва нов удар на Попов, който Маринов улови.

Във втората минута от добавеното време Педриньо отправи опасен изстрел, който беше избит в корнер от Ханкич. .

Последва неточен удар на Ивелин Попов.

В последните секунди Ботев искаше дузпа за нарушение срещу Степанавичус, но такава не беше отсъдена.

С равенството Ботев е на 9-то място с 38 точки, а ЦСКА 1948 е на 7-ма позиция с 39 точки.

На 12 април "канарчетата" са домакини на Ботев Враца.

Ботев: Хидает Ханкич, Николай Минков, Йонас Там, Атанас Чернев, Константинос Балоянис, Джеймс Етоо (Димитър Папазов 73 мин.), Дилан Мертенс (Лъчезар Балтанов 73 мин.), Самуел Акере (Фаустас Степанавичус 68 мин.), Ивелин Попов, Уме Емануел (Кристиан Нвачукву 68 мин.), Георги Николов (Мохамед Брахими 24 мин.)

ЦСКА 1948: Петър Маринов, Стив Фуртадо, Теодор Иванов, Росен Божинов, Симеон Василев, Реян Даскалов, Емил Ценов (Неделко Пишчевич 79 мин.), Радослав Кирилов (Бирсент Карагарен 81 мин.), Талис Енрике (Антион Вутов 79 мин.), Педриньо, Евгений Сердюк (Симеон Димитров 59 мин.)