Ботев направи 2:2 като гост на Славия в среща от 23-ия кръг в елита. Тони Тасев откри от дузпа, а Янис Карабельов изравни в самото началото на първата част. След удар на Тасев и рикошет в Дост Славия отново излезе напред в резултата в 50-та минута. В 88-та минута Георги Николов изравни и донесе точката на Ботев.

Славия трябваше да стартира с Венцислав Керчев в центъра на отбраната, но в последния момент той беше сменен и на негово място започна най-новото попълнение на отбора Ивайло Марков.

В началото на двубоя Укаки стреля, но Вуцов улови.

В 10-та минута Славия получи дузпа, след като Тони Тасев центрира, а топката се удари в ръката на Укаки. Зад топката застана бившият играч на Ботев Тони Тасев, който не сгреши и откри резултата - 1:0.

В 18-та минута Акере центрира към Чернев, който стреля с глава, но Вуцов изби в корнер.

В 30-та минута след центриране на Етоо, Секулич и Укаки си попречиха и не се получи добър удар, който излезе в аут.

Малко след това последва и неточен удар на Етоо.

Ботев изравни в самото начало на втората част. Ивелин Попов центрира чудесно, а Янис Карабельов засече с глава и не остави шансове на Вуцов за 1:1.

Славия отново излезе напред в резултата в 50-та минута, когато Тони Тасев отправи удар от дистанция, имаше рикошет във Ерол Дост и топката влетя в мрежата на Игонен, който беше заблуден от рикошета - 2:1.

В 75-та минута хубав удар на Дилан Мертенс срещна напречната греда.

В 79-та минута след дълго отсъствие в играе за Ботев се завърна Мохамед Брахими, който замени Укаки.

В 88-та минута Переа пусна страхотен извеждащ пас към Дилан Мертенс, който намери Георги Николов и нападателят на Ботев засече и изравни - 2:2.

В добавеното време Славия остана с човек по-малко, след като Ерол Дсот получи втори жълт картон за нарушение срещу Мертенс, а след това заради реплика той получи и втори жълт картон и беше изгонен.

В последните секунди Степанавичус стреля, но Вуцов улови.

Така двата отбора поделиха точките. Ботев е осми с 33 точки, а Славия е на 10-то място с 26 точки.

Следващата неделя Ботев приема Лудогорец.

Славия: Светослав Вуцов, Ерол Дост, Велко Йеленкович, Ертан Томбак, Ивайло Марков, Кристиян Стоянов (Емил Мартинов 63 мин.), Иван Минчев, Иван Минчев (Исак Солет 77 мин.), Галин Иванов, Тони Тасев, Владимир Николов

Ботев: Матвей Игонен, Джеймс Етоо, Атанас Чернев, Антоан Конте, Константинос Балоянис (Фаустас Степанавичус 85 мин.), Янис Карабельов (Дилан Мертенс 71 мин.), Антонио Перера, Самуел Акере, Ивелин Попов, Ехидже Укаки (Мохамед Брахими 79 мин.), Мартин Секулич (Георги Николов 71 мин.)