Ботев и Черно море поделиха точките и завършиха 0:0 в мач, който не представи много голови положения.

За Ботев беше любопитното, че Хидайет Ханкич се завърна под рамката на вратата за двубоя днес. Той нямаше мач до момента през втория полусезон и беше резерва на Матвей Игонен.

В 9-та минута Ботев направи хубава бърза атака, която премина през Акере, а той подаде към Брахими, който стреля, но Дюлгеров успя да улови.

В 23-та минута Иса се откъсна, но се подхлъзна и не успя да отправи точен удар.

В 28-та минута Балоянис стреля, но неточно, а ударът му отиде към феновете на Черно море, които бяха настанени този път в края на северния сектор, а не в гостуващия сектор, един от феновете посрещна топката с ръка, но тя отиде към друг от привърженици и го уцели в главата.

Три по-късно Ивелин Попов отправи удар, който премина покрай вратата.

В добавеното време на първото полувреме Ботев поиска дузпа, след като Акере стреля, а топката срещна ръката на Цветомир Панов. Железов обаче не отсъди нищо, а след това нямаше и намеса на ВАР.

В началото на втората част Уме Емануел намери добре Акере, който стреля, но ударът му беше неточен.

В 69-та минута Уме Емануел стреля, но ударът му беше слаб и Дюлгеров улови.

В 88-та минута Атанас Илиев стреля, но ударът му беше много слаб и Ханкич улови.

Ботев отговори веднага с атака на Укаки по десния фланг и пас към Георги Николов, чийто удар също беше неточен и излезе в аут.

С равенството Ботев събра 34 точки и е на 9-то място, а Черно море е трети с 55 точки.

В следващия кръг на 4 април Ботев ще гостува на Берое.

Ботев: Хидайет Ханкич, Николай Минков, Атанас Чернев, Йонас Там, Константинос Балоянис, Джеймс Етоо, Антонио Перера, Самуел Акере, Ивелин Попов (Дилан Мертенс 90 мин.), Мохамед Брахими (Георги Николов 74 мин.), Уме Емануел (Ехидже Укаки 74 мин.)

Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Даниел Димов (Андреас Калкан 77 мин.), Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Илиан Илиев (Едгар Пашеко 90 мин.), Мазир Сула (Уеслен Жуниор 62 мин.), Исмаил Иса (Атанас Илиев 76 мин.)