Ботев бе на прага да хвърли голямата бомба в осминафиналите на турнира за Купата на България. Жълто-черните едва не допуснаха шокиращо отпадане от вктородивизионния тим на Царско село на стадион Славия в квартал Овча Купел. Те губеха с 2:1 до добавеното време на мача, когато Виана възстанови равенството и прати срещата в продължения. Там отново трябваше да догонват, но в крайна сметка измъкнаха мача с 4:3. Отборът на Николай Киров определено подцени съперника, а грубите грешки в отбраната свършиха останалата работа. Пловдивският тим пропусна и доста положения, за което едва не съжаляваше горчиво.

Още в 70-та секунда Виана можеше да открие, но Вратарят Здравков спаси. Юсеин също можеше да се разпише с глава в 24-та минута. Все пак в 31-ата минута Ботев излезе заслужено напред, а точен беше Йордан Минев. Ветеранът се възползва от подаване на Тодор Неделев, който проби отдясно и намери връхлитащия бранител. Само две минути по-късно Георги Минчев изравни с глава, след като засече отлично центриране на Божидар Кацаров.

След почивката Ботев продължи да натиска, но инкасира второ попадение и допусна пълен обрат.  В 62-ата минута  Реян Даскалов се възползва от центриране от фаул и с плътен изстрел вкара за 2:1 от няколко метра. Канарчетата реагираха като ужилени и заредиха бесни атаки. Тодор Неделев пробва два удара, но Здравков без проблем улови. Страхотна възможност бе пропусната от Ботев в 77-ата минута. Терзиев засече с глава центриране на Неделев, но Здравков изби, Балтанов стреля при добавката, а Стивън Петков игра с глава, но Карабельов спаси от голлинията. Лазар Марин пропусна две възможности, а веднъж и Георги Радев изби с ръка. Реферът обаче не отсъди дузпа.

В 82-ата минута Балтанов удари горната греда с глава. Неделев пропусна сам срещу Здравков в 89-ата минута, а въпреки усилията си, Ботев усещаше провал. Бразилският голмайстор Виана обаче изравни в 91-ата минута с хубав изстрел от около 20 метра и вкара мача в продължения.

Още във втората минута на допълнителното време Диков върна преднината на домакините. Таранът отбеляза красив гол, след като финтира Терзиев, а след това със страхотен изстрел прати топката в горния десен ъгъл на Кайзер. Жълто-черните стигнаха до ново равенство в 98-ата минута. Неделев изведе Петков, който финтира бранител, а след това подаде на Виана и бразилецът изравни с глава. В 115-ата минута Стивън Петков вкара четвърти гол във вратата на Царско село. Той засече с глава центриране от фаул и спаси своите от конфузно отпадане.

ЦАРСКО СЕЛО - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 3:4 (2:2 в редовното време)

0:1 Минев (31)
1:1 Минчев (33)
2:1 Даскалов (62)
2:2 Виана (90+1)
3:2 Диков (92)
3:3 Виана (98)
3:4 Петков (115)

ЦАРСКО СЕЛО: Павел Здравков, Георги Радев, Георги Хашев, Галин Минков, Красимир Илиев, Димитър Петков, Реян Даскалов, Божидар Кацаров (50-Петко Петков), Георги Коруджиев (56-Янис Карабельов), Георги Минчев (69-Светослав Диков), Салас Окечукво

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): Даниел Кайзер, Йордан Минев, Радослав Терзиев, Кристиян Димитров, Лазар Марин, Серкан Юсеин, Яя Меледже (58-Лъчезар Балтанов), Фелипе Бризола (70-Стивън Петков), Тодор Неделев, Фернандо Виана, Дуде Ндонгала (46-Крум Стоянов)