Ботев загуби с 1:2 гостуването си на ЦСКА 1948 в препоследна среща от елита. Кристиан Нвачукву откри в 50-та минута, но с два гола на Недялко Пишчевич в 80-та и 90-та минути домакините спечелиха с 2:1 и при победа в последния кръг ще стигнат до бараж за евротурнирите.

В 27-та минута Фаустас Степанавичус имаше добра възможност, но Симеон Василев блокира удара му.

Малко след това се получи доста комична случка, след като Талис отправи опасен удар към вратата на Игонен, но реално неговият съотборник Росен Божинов спаси положението, след като топката се удари в него и не стигна до вратата на Ботев.

Последва удар на Никола Илиев покрай вратата.

В 41-та минута Мартин Секулич отправи удар, който срещна гредата.

В 50-та минута Кристиан Нвачукву получи топката на дъгата на пеналта, овладя и с хубав изстрел матира Маринов за 0:1.

В 69-та минута Радослав Кирилов стреля, но покрай вратата.

В 74-та минута Педриньо отправи удар от фаул, който се отклони в Чернев и излезе в корнер.

Малко след това ЦСКА 1948 изпусна най-чистото си положение в мача, а първо изстрел на Емил Ценов беше избит от Игонен в гредата, а след това при добавката Умарбаев стреля над вратата.

В 80-та минута Педриньо центрира към Недялко Пишчевич, който засече с глава и изравни резултата - 1:1.

Малко след това Секулич, който стреля над вратата.

След това Педриньо отправи опасен удар, но покрай вратата.

В първата минута от добавеното време ЦСКА 1948 постигна пълен обрат, след като Умарбаев центрира от корнер в пеналта, а Недялко Пишчевич засече с глава и вкара втория си гол за 2:1.

Кръг преди края с победата ЦСКА 1948 излезе на 7-то място с 49 точки и води с една точка пред Арда в битката за седмото място. Ботев е 9-ти с 45 точки, но тимът спечели Купата и ще играе в Лига Европа през новия сезон.

Ботев приключва сезона на 27 май с домакинство на Арда.

ЦСКА 1948: Петър Маринов, Росен Божинов, Талис (Недялко Пишчевич 76 мин.), Педриньо, Радослав Кирилов, Теодор Иванов, Симеон Василев, Никола Илиев (Емил Ценов 46 мин.), Реян Даскалов (Емил Виячки 90+4 мин.), Евгений Сердюк (Валентин Йосков 63 мин.), Марио Топузов (Парвиз Умарбаев 46 мин.)

Ботев: Матвей Игонен, Ехидже Укаки (Димитър Диклиев 83 мин.), Атанас Чернев, Ивайло Видев, Джон Емануел, Димитър Папазов, Антонио Перера, Кристиан Нвачукву (Николай Минков 66 мин.), Янис Карабельов, Фаустас Степанавичус (Нехеми Кинтуту 60 мин.), Мартин Секулич