Ботев започна с победа в контролите и се справи с отбора от Трета лига Гигант Съединение с 8:0. Контролата се игра на базата на Ботев в Коматево и беше неофициален дебют за новия треньор Бруно Балтазар.

Ботев стартира без Тодор Неделев, който се очакваше да се завърне в игра днес, но заради настинка той пропусна двубоя. Юношата Атанас Чернев изведе Ботев с капитанската лента.

Двубоят беше неофициален дебют на новия треньор на Ботев Бруно Балтазар. Неофициален дебют направи и единственото до момента ново попълнение на Ботев Красиан Колев.

Контролата се игра във формат две полувреме по 35 минути.

В 8-та минута Свилен Щерев стреля от фаул, но неточно.

В 13-та минута Траоре подаде към Мартин Секулич, който с хубав удар не остави шансове на Тодоров за 1:0.

В 16-та минута Секулич можеше да вкара за втори път, Минков центрира в наказателното поле към нападателя, който засече с глава, но Цветан Тодоров улови.

В 20-та минута Секулич изведе добре Траоре, който напредна и отправи удар, но той беше спасен от Цветан Тодоров.

В 26-та минута Секулич пусна към Нади, който стреля, но Тодоров изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Хертъм стреля над вратата.

В 28-та минута Току стреля от границата на наказателното поле и не остави шансове на Тодоров за 2:0.

Още в следващата атака Ботев направи резултата класически, след хубава комбинация между Минков и Секулич, нападателят се озова на стрелкова позиция и вкара втория си гол в мача за 3:0.

В 33-та минута Ботев вкара и четвърти гол, Току беше изведен сам срещу Тодоров и подаде към Траоре, който на опразнената врата вкара за 4:0.

На полувремето Ботев смени почти целия състав и в игра останаха само Атанас Чернев и Георги Аргилашки.

В 37-та минута Ману беше изведен сам срещу Тодоров, но би покрай вратата.

В 40-та минута Михаил Прокопиев вкара страхотен гол, след като бранител на Гигант не изчисти добре и тя отиде на волето на Прокопиев, който вкара страхотен гол. Любопитно е, че Прокопиев е известен тиктокър с над милион последователи - 5:0.

В 43-та минута Ману стреля, но право в Тодоров, който отрази изстрела му.

В 44-та минута Ману беше изведен от Брахими и вкара за 6:0.

В 50-та минута Тодоров спаси удар на Прокопиев, но се стигна до корнер. След неговото изпълнение Прокопиев центрира от корнер,а Атанас Чернев засече с глава от корнер за 7:0.

В 55-та минута Брахии пусна по земя към Ману, който направи 8:0.

В 68-та минута Уве Мануел отправи удар с глава, който Тодоров спаси.

Така Ботев започна с победа в контролите. В неделя тимът заминава на подготвителен лагер в Дубай.

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Роберто Пунчец, Атанас Чернев, Джаспър Ван Хертъм, Дилан Мертенс, Точукву Нади, Емануел Току, Николай Минков, Абдулайе Траоре, Мартин Секулич (Стефан Смъркалев, Рой Херман, Самуел Супрайен, Хуго Ази, Джеймс Етоо, Уве Емануел, Михаил Прокопиев, Самуел Акере, Красиан Колев, Елвис Ману, Мохамед Брахими)

Гигант: Цветан Тодоров, Никола Марин, Васил Василев, Иван Скерлев, Иван Бакалски, Красимир Здравков, Християн Казаков, Орел Мусай, Здравко Жилов, Свилен Щерев, Георги Мавродиев (Райко Алов, Костадин Христов, Мариян Гиров, Костадин Христов, Кирил Личев, Георги Коев)