Ботев победи Пирин с 3:1 в контрола по време на дългата пауза във футболния ни елит. Спарингът се игра на Националната спортна база в Бояна и беше закрита за фенове и журналисти.

Неофициален дебют за първия отбор на Ботев направиха Антонио Перера, който лекуваше дълго време контузия и най-новото попълнение Амаду Думбуя.

Ботев откри в 5-та минута от дузпа отсъдена за нарушение на вратаря на Пирин Янко Георгиев. Антоан Бароан реализира във вратата на бившия страж на Ботев.

В 12-та минута Пирин изравни, след като Преслав Йорданов накара вратаря на Ботев Ханкич да сбърка и Дани Кондраков успя да вкара.

В 16-та минута Самуел Акере отново върна преднината на Ботев.

Крайното 3:1 оформи най-новото попълнение на Ботев Амаду Думбия, който се справи с Велев и отблизо простреля вратаря Ковальов в близкия ъгъл.

Ботев подновява битките в елита на 10 април с гостуване на ЦСКА 1948.

Ботев: Хидайет Ханкич, Самуел Супрайен, Роберто Пунчец, Джаспър Ван Хертъм, Антонио Перера, Дилан Мертенс, Самуел Акере, Амаду Думбуя, Николай Минков, Уме Умануел, Антоан Бароан

Пирин: Янко Георгиев (Максим Ковальов 54 мин.), Вячеслав Велев (Моринополев 85 мин.), Сенхаджи (Илиан Костов 71 мин.), Бачев, Илкер Будинов (Дмитро Семенив 20 мин.), Андрей Йорданов (Славчо Шоколаров 46 мин.), Чебраил Макрецкис (Вергил Янев 82 мин.), Венцислав Бенгюзов (Любомир Тодоров 77 мин.), Данило Кондраков (М.Войнов 82 мин.), Владимир Медвед (Борис Тютютков 54 мин.), Преслав Йорданов (Юлиан Тумбев 71 мин.)