Ботев продължи с ужасяващите резултати и още няма победа през новия сезон. Тимът загуби с 0:1 гостуването си на Хебър, а Мартин Секулич пропусна и дузпа.

Последната победа на тима е от 1 юни и вече два месеца и половина тимът е без успех, записвайки 2 равенства и 4 загуби.

Канарчетата последно победиха Локомотив София на 1 юни като гост с 2:1. Последната домакинска победа пък е от февруари.

Иначе Ботев се прочу и още един антирекорд, след като във втори пореден мач играч на тима беше изгонен. По-лошото е, че това отново беше резерва

Първо Антонио Перера влезе през второто полувреме срещу Арда и си изкара два жълти картона, а вчера същото направи Джеймс Етоо срещу Хебър.

Перера влезе в началото на второто полувреме срещу Арда и получи два жълти картона в 46-та минута и в самия край на двубоя и беше изгонен.

Етоо пък постигна доста по-ранно изгонване, след като влезе в игра в 56-та минута и получи картони в 64-та и 83-та минути.