Дубълът на Ботев загуби гостуването си на един от лидерите във Втора лига Спартак Варна с 0:3 в среща от 17-ия кръг на първенството.

Виктор Митев вкара в 26-та минута, а Иван Колев от дузпа в 53-та минута направи - 2:0. Капитанът на дубъла на Ботев Димитър Балинов си отбеляза автогол за крайното 3:0.

В класирането Ботев 2 е на 14-то място със 17 точки, а Спартак е четвърти с 36 точки.

След паузата за националите Ботев 2 е домакин на дубъла на ЦСКА 1948.

Спартак (Варна): Християн Славов, Велислав Боев, Ибрям Ибрям, Архан Исуф, Никола Борисов, Георги Георгиев, Виктор Митев, Георги Бабалиев, Цветан Илиев, Даниел Начев, Иван Колев

Ботев 2: Християн Карастойков, Димитър Балинов, Петър Вуцов, Мартин Христов, Венцислав Богданов, Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Стефан Попов, Юсеин Касов, Атанас Стоименов, Иван Василев.