Ботев загуби с 0:1 гостуването си на Славия в София в първия кръг от плейофите в групата от 7-мо до 10-то място. Единственият гол вкара бившият играч на Ботев Тони Тасев в 69-та минута.

Първото положение липсваха чистите голови положения.

В 26-та минута удар на Красиан Колев беше блокиран от играч на Славия и топката излезе в корнер.

Малко по-късно Николай Кръстев спаси удар на Бароан, който беше останал сам срещу вратаря на домакините, а след това и Мертенс пробва удар, но над вратата.

В 43-ата минута Роберто Пунчец получи контузия и бе принудително заменен от Ван Хертъм.

В 61-та минута Етоо изведе Бароан, който отправи изстрел, но той беше спасен.

В 69-та минута Галин Иванов изведе добре в пеналта Тони Тсаев, който директно отправи удар и не остави шансове на Аргилашки за 1:0.

В 72-та минута Виктор Генев засече с глава центрира в наказателното поле, но топката премина покрай вратата.

Ботев е на 10-то място с 32 точки, а Славия е 7-ми с 52 точки.

В петък Ботев приема Локомотив София.

Славия: Николай Кръстев, Ертан Томбак, Емил Виячки (Христо Попадийн 88 мин.), Натана Гасама, Венцислав Керчев, Людовик Соарес (Ахмед Ахмедов 79 мин.), Тони Тасев, Ерол Дост, Кристиян Стоянов, Галин Иванов (Чунг Нгуйен До 89 мин.), Владимир Николов (Емил Стоев 59 мин.)

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Самуел Супрайен (Мартин Секулич 82 мин.), Роберто Пунчец (Джаспър ван Хертъм 43 мин.), Виктор Генев, Красиан Колев (Самуел Акере 71 мин.), Дилан Мертенс, Антонио Перера, Джеймс Етоо, Николай Минков (Абдулайе Траоре 71 мин.)