Ботев отново загуби на новия стадион Христо Ботев, записвайки най-слабия си мач от началото на сезона. Тимът загуби с 0:2 от Арда, а головете за гостите отбелязаха Умар Сако и Станислав Иванов.

В началните секунди Тунгара отправи удар, който преми над вратата.

В 5-та минута Карабельов стреля, но Господинов изби в корнер.

В 35-та минута Иван Тилев се контузи и на негово място влезе Иван Коконов.

В 40-та минута Радослав Цонев центрира от корнер, а Умар Сако засече с глава и реализира за 0:1.

В 43-та минута Станислав Иванов буквално се изгаври със защитника на Ботев Роберто Пунчец и след серия от три финта се озова на стрелкова позиция в близост до Кайзер и не сгреши - 0:2.

В добавеното време Коконов стреля, но Кайзер улови.

Последва неточен удар с глава на Там.

На полувремето Станислав Генчев извърши тройна смяна и в игра влязоха Антонио Перера, Константинос Балоянис, който направи официален дебют за Ботев и Рой Херман.

В първите минути на втората част Джеймс Етоо стреля, но покрай вратата.

Последва и удар на Ннади, който затрудни Господинов, но вратарят успя да избие.

В 56-та минута Акере стреля, но право в Господинов.

В 61-та минута Лозен навлезе опасно в наказателното поле и отправи удар, който премина покрай вратата.

Малко след това минута Перера стреля с глава, но неточно.

В 64-та минута Емануел стреля, но топката излезе в корнер.