
Въпреки увереността на Община Пловдив, че през лятото ще има нова електронно-билетна система за градския транспорт и Синя зона, поръчката отново удари на камък. С решение на ВАС цялата процедура бе отменена, макар градските власти да избраха фирмата „Тикси”. Причината е дискриминационни условия в поръчката, която ограничава участниците. Така цялата процедура за 12 млн. лева ще започне отново.
Отново има ръст на болните от грип в Пловдив. Общата заболеваемост е 167,7 на 10 000 души, като към миналата седмица тя беше 147,007 на 10 000 души. Все повече случаи се отчитат на и грип тип Б, след като по време на епидемията той бе от тип А.
Пропадането на част от булевард „Александър Стамболийски” в район „Южен” се е случило заради нерегламентирано движение на автомобилите по забранен участък.
Земетресенията на Балканите продължават, като след Румъния, трус от 5,5 удари и Хъврватия днес.
5.5 по Рихтер разтърси преди минути Хърватия
За първи път: Община и държава компенсират собственик на имот с безценна мозайка в Пловдив. Археологическият музей да инициира среща между представители на Министерство на културата, Община Пловдив и Областната управа на Пловдив, на която да се намери вариант за компенсиране на собственика на терена на ул. „Пушкин” 7а.
Пловдивчани получават средно 1 620 лева месечна заплата. Това показват данните, публикувани от Националния статистически институт. Средната брутна месечна работна заплата в Пловдивска област за октомври 2022 г. е 1 589 лв., за ноември - 1 601 лв. и за декември - 1 668 лева.
Заместник-министърът на транспорта и съобщенията Николай Найденов ще посрещне първия полет на авиокомпания Pegasus Airlines по редовната линия от летище Сабиха Гьокчен в Истанбул до летище Пловдив.
Официално посрещат първия редовен полет от Истанбул до Пловдив
Старата тоалетна в парк „Рибница” тъне в мизерия половин година след обещанието от ОП „Чистота”, че ще бъде почистена. Въпреки уверенията, че теренът е почистен, видимо вътре имаше стари боклуци. След първата ни публикация за два част от общинското предприятие почистиха целия терен.
Редица съдебни решения взеха днес пловдивските магистрати.
Пловдивският окръжен съд потвърди определението на районните магистрати, с което бе взета най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 61- годишният Салибрам Емин, който се опита да извърши измама с чуждестранна студентка в Пловдив.
Пловдивският апелативен съд измени мярката за неотклонение на Иван Димов срещу, който има Европейска заповед за арест от австрийските власти за пране на 170 000 евро. Преди дни Окръжният съд остави Димов в ареста, след като беше заловен на магистралата край Пловдив.
Шофьорът на турския автовоз в който се вряза автомобилът на музикантите Николай Николов, от пловдивската група NI.co и китаристът на група Каталог - Павел Дюлгерски, е бил арестуван в началото на месец февруари.
Още от категорията

Петдесетница е! Отбелязваме слизането на Светия дух


Черешова Задушница е
Акценти

Румен Радев: Парламентът обърна гръб на българския народ



Рекорд! В Казанлък приготвиха най-дългата вита баница с рози




Петдесетница е! Отбелязваме слизането на Светия дух
