Жегата в Пловдив продължава и днес, като синоптиците прогнозират живакът под тепетата да скочи до 34 градуса. Очаква се през уикенда температурата да достигне до 36 градуса. В страната след пладне ще има временни увеличения на облачността, но ще е почти без валежи. Ще духа слаб вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще са предимно между 31 и 36 градуса.
Атмосферното налягане ще се понижи и ще е по-ниско от средното за месеца. Над планините ще бъде слънчево. След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали, пише Дарик. Ще духа умерен, по високите и открити части и силен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 25 градуса, на 2000 метра - около 17 градуса.
Над Черноморието ще бъде предимно слънчево, след обяд ще има временни увеличения на облачността, но ще е без валежи. Ще духа до умерен вятър от южната четвърт. Максималните температури ще са 26-29 градуса. Температурата на морската вода е 20-24 градуса. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.
През почивните дни времето ще бъде предимно слънчево. В събота със слаб до умерен северозападен вятър ще проникне малко по-хладен въздух. След обяд ще се развие купеста и купесто-дъждовна облачност, но само на отделни места в Западна България и в планинските райони ще превали и прегърми.
Още от категорията
Виж всички