Работата на светофарната уредба при Митница Пловдив ще бъде възстановена днес от 09:30 ч. Това информират от Общинско предприятие „Организация и контрол на транспорта".
Специалистите са на мнение, че след направения ремонт на съоръжението и извършеното обновяване на пътната маркировка и вертикалната сигнализация са постигнати условията за осигуряване на безопасност.
За този светофар са били получени сигнали от граждани и фирми. Проблемите произтичаха от неправомерното спиране на камиони в обхвата на кръстовището. Вече са монтирани допълнителни секции на конзоли над пътното платно, които да осигуряват по-добра видимост, уточняват от ОП „ОКТ“.
За предприетите действия са информирани компетентните органи с цел безпроблемното възстановяване на работата на светофарната уредба.
Още от категорията
Виж всички
МО за взрива край Кардам: Най-вероятно е дрон-примамка "Майя"
Медицински хеликоптер с две успешни спасителни мисии в Пирин
Акценти
Виж всички
От TikTok до линча: Как изгубихме децата си?
Роби превърна Летния театър в Пловдив в море от сини сърца