
"Колегата пръв забеляза, че срещу нас се движи влак и каза: "Влак срещу нас!". Бяхме убедени, че ще има удар, защото разстоянието, когато го видяхме, не беше повече от 200-300 метра. За това разстояние влакът не може да спре". Това разказва пред БНТ Цветан Дамяновски, който е от оцелелите във влаковата катастрофа край Локорско, при която загинаха двама души, а шестима бяха ранени.
"Аз задържах влака с влаковата спирачка на екстрено задържане и побегнaхме с колегата назад в задната кабина на локомотива. Легнахме на земята и след няколко секунди последва силен удар", раказва още той.
"Още не съм го осмислил напълно. Това е много голяма травма, не се знае след колко време ще се осмисли. Ако не бяхме напуснали локомотива, може би щяхме да загинем", споделя мъжът.
Акценти
Виж всички




ЧСИ иска под 150 000 евро за половин къща с гаражи в Прослав



Почина 15-годишният, наръган в мол в София
