Зрители на Нова сигнализираха за нефтено петно на територията на пристанището край морска гара "Варна". Уведомени са Морска администрация и държавно предприятие "Пристанищна инфраструктура".
От Морска администрация увериха, че към мястото на разлива е изпратен нефтосъбирач. За случая е уведомена и регионалната инспекция по околната среда и водите.
Петното е с размера на футболно игрище. Такъв нефтен разлив обаче се появява няколко пъти в годината, съобщават от Нова тв.


TrafficNews.bg
Изпрати на приятел: