
ГЕРБ-СДС спечели изборите при 100% обработени протоколи. Партията спечели с 26.51%, втори са ПП-ДБ с 24.54%, а Възраждане е на третото място с 14.15%. В 49-то Народно събрание влизат още три партии - ДПС с 13.72%, БСП с 8,94% и ИТН с 4.11%.
При 100% преброени протоколи: ГЕРБ-СДС печели с 26.51%, ПП-ДБ с 24.54%Вижте резултатите
ПП-ДБ първи в САЩ и Китай, "Възраждане" в Италия и ИспанияИТН увеличава гласовете си от чужбина
Ето как е разпределен вотът по областиГЕРБ-СДС печели в 20 района, а ПП-ДБ в 5
Отзивите от България и света след изборите.
Николай Събев: Ако са почтени, Василев и Лорер да си подадат оставките
Слави Трифонов: Ще налагаме контрол, защото тези в Парламента трябва да бъдат контролирани
Цели 90% от протоколите в Пловдив бяха пълни с грешки, а жена припадна в Панаира.
"Изборният процес приключи без сериозни инциденти. Посочихме няколко потенциални проблема и притесненията ни се реализираха", заяви на брифинг министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев.
Последните данни за разпространението на коронавируса.
COVID в цифри: 52 нови случаи, няма заразени в ПловдивВижте актуалните данни за страната
Пенсионерите няма да получат великденска добавка през тази година.
Без великденски добавки за пенсионерите тази годинаИзплащането на пенсиите този месец
Окръжна прокуратура-Пловдив внесе обвинителен акт спрямо 28-годишния Христо Сираков. Той е предаден на съд за това, че на 30 юли 2022 г., в село Браниполе, умишлено е умъртвил 84-годишната си баба Митра Сиракова, като деянието е извършено по особено мъчителен начин и с особена жестокост след нанасяне на удари с чук.
Конкурсът за директор на Общински институт „Старинен Пловдив” се отлага с един ден и ще се проведе на дата 7 април 2023 г. , петък, вместо на обявената дата 6 април. Причината за промяната е насрочената сесия на Общински съвет – Пловдив на дата 6 април. Началото на конкурса е от 11.00 часа, мястото - Малка конферентна зала на Дома на културата „Борис Христов”, ул. „Гладстон“ 15.
Заради сесията: Отлагат с ден конкурса за директор на ОИ „Старинен Пловдив"
Пловдивският апелативен съд потвърди присъдата, с която подсъдимият Петър Маринашки е осъден на пет години лишаване от свобода, понеже на 11 ноември 2020 г. при управление на лек автомобил, в района на село Кадиево, е нарушил правилата за движение по пътищата и по непредпазливост е причинил смъртта на Тодор Бараков и Виктор Василев и средна телесна повреда на Николай Лисков, като деянието е извършено след употреба на наркотични вещества – марихуана.
Община Пловдив и фирмата изпълнител на строителството на ст. „Христо Ботев” ПИМК са разбраха за остатъка от сумата и плащанията по нея. След срещата днес Илиян Филипов заяви, че нещата по разплащането на средствата от 17 млн. лева ще се уредят с анекс, като не е нужна банкова гаранция.
Бой между мъже в Пловдив завърши с намеса на Спешна помощ и с арест. Скандалът между тях избухнал посред бял ден - около 14 ч. в изборния ден. По сигнал полицаи от Пето РУ предприели проверка за ескалирал конфликт пред магазин в жк „Тракия“.
Разследващи от Трето РУ изясняват причините за пожар с материални щети в Пловдив.
Двама ученици са съучастници на 23-годишния пловдивчанин, задържан за сигнал за бомба срещу Професионалната гимназия по транспорт и строителни технологии "Гоце Делчев“ - в Пловдив.
Стоил Терзиев който преби до смърт баща си в Неделево има остро разстройство на здравето с шизофренични симптоми. Това стана ясно в съдебната зала, където днес трябваше да се проведе разпоредително заседание по делото.
140 досъдебни производства и 859 преписки за купуването на гласове са образувани от началото на предизборната кампания (3 март) до 13:00 часа на 3 април.
19 досъдебни производства в Пловдив за купуване на гласове
Сериозна полицейска акция се проведе в махалата в Стамболийски, след безредиците в града, при която двама полицаи пострадаха. Установено беше, че 1619 души са били регистрирани на един адрес. Бяха повдигнати обвинения на четирима.
Катастрофа затвори за няколко часа пътя Пловдив - Карлово и в двете посоки в района на Черноземен. Челно се ударили лек и товарен автомобил, а на двама души се оказва медицинска помощ на място.
Марица постигна престижна победа като гост на Левски в София.
Марица удари Левски в контрола на "Герена"Маричани с успех с 2:1
Тежка катастрофа между два автомобила стана в София.