За първи път има 12 конкретни мерки за пътната безопасност, които са фокусирани. При нашия стар автопарк и страшно много сервизи в сивия сектор искаме да е ясно кой прави ремонта, кой дава гаранцията и кой носи отговорност за това нещо. Това заяви депутатът Настимир Ананиев от "Продължаваме промяната"
"Ние искаме ситуационни задачи в самите листовки, като по този начин да дадем една практическа насоченост на тази теория. Искаме хората, когато излязат и им дадат ключа от първата им кола, те да участват комфортно, да шофират и също така да бъдат толерантни на пътя", добави той.
Според коалиционното споразумение на четирите управляващи партии се предвижда задължително обучение по пътна безопасност от детската градина, ревизия на листовките и създаване на нови 28 полигона за обучение на шофьори. Това са част от промените в сектор "Транспорт". Стремежът е те да бъдат въведени в спешен порядък още през 2022 година.
Според депутатите най-малките трябва да учат задължително каране на велосипед, а учениците от 11 и 12 клас - за пътната безопасност в класните стаи. И още - предвижда се връчването на актове и фишове да е изцяло електронно, а камерите на АПИ да следят за превишена средна скорост.
Още от категорията
Виж всички
Депутатите обсъждат увеличението на минималните пенсии
Откриха издирваните във Варна деца на изоставен строеж
Акценти
Виж всички
Вдигат минималните пенсии със 7.8% от 1 юли
Николай Попов: Така пренаписаха смъртта на Сияна
И Демерджиев обеща реформи в МВР, но процесът искал време