Посланикът на САЩ в България Кенет Мертен е сменен и на негово място е назначен Х. Мартин Макдауъл.
Името на Макдауъл вече фигурира в сайта на посолството.
Кенет Мертен беше на поста от 7 април 2023-та година.
Смяната най-вероятно е свързана с идването на новия президент на САЩ Доналд Тръмп, който предприе много промени.
Новият посланик е в София от септември 2024г. и работил в Словакия, Ел Салвадор, Молдова и Словения.
.jpg)
Новият посланик Х. Мартин Макдауъл
Изпрати на приятел:
Още от категорията
Виж всички
Джей Ди Ванс: Гарантираме, че размразените ирански активи няма да финансират тероризъм
22.06.26 16:39
526
Британският премиер подаде оставка
22.06.26 12:36
722