
Русия е изстреляла 14 балистични ракети "Искандер-M/КН-23" по територията на Украйна тази нощ, като главната цел е била столицата Киев, обявиха днес украинските военновъздушни сили. Шест от тях са били прехванати.
Украинските ВВС допълниха, че руските сили са атакували и с 250 дрона с голям обсег, 245 от от тях са неутрализирани. 15 души са ранени, има щети по няколко жилищни сгради.
Руски удар по Киев уби 12 и рани 90 души
Днес киевският кмет Виталий Кличко съобщи за комбинирана руска атака срещу украинската столица с ракети и дронове.
Това е едно от най-мащабните комбинирани руски въздушни нападения срещу Киев от началото на руската война в Украйна през февруари 2022 г.
По последни данни ранените в Киев са най-малко 14, съобщи в публикация в приложението "Телеграм" столичната градска военна администрация.
Още от категорията

Иранска журналистика: Няма интернет, никой извън страната не може да стигне до вътрешна информация

16 души бяха ранени при експлозия в заведение в Испания

Тръмп: До две седмици решаваме дали ще атакуваме Иран
Акценти




Израел удари атомна централа в Иран

Моторист и пешеходка са в болница след катастрофи в Пловдив


Издирват жена за кражба в магазин на Главната


Ботев свиква Общо събрание на акционерите
Темите на Traffic News

Потушават бунтовете в културния сектор със 150 млн. лв.
