Актьорът и продуцент Патрик Мълдун, известен с ролите си в „Дните на нашия живот“, „Мелроуз Плейс“ и „Звездни рейнджъри“, почина внезапно на 57 години вследствие на сърдечен удар, съобщи Deadline.
Роден в Сан Педро, Калифорния, Мълдун завършва Университета на Южна Калифорния (USC), където играе в отбора по американски футбол „Троянс“. Актьорската си кариера започва още по време на следването си с участие в два епизода на ситкома „Кой е шефът?“. Скоро след дипломирането си през 1991 г. получава роля в три епизода на сериала „Спасени от звънеца“.
Мълдун се превъплъщава в Остин Рийд в сериала „Дните на нашия живот“, която изпълнява в периода 1992–1995 г., а по-късно се завръща към нея през 2011–2012 г. Той също така участва в сериала „Мелроуз Плейс“ в ролята на злодея Ричард Харт от трети до пети сезон и изиграва главни роли в редица телевизионни филми в края на 90-те и през 2000-те години.
На големия екран Мълдун се появява през 1997 г. като Зандер Баркалоу във филма „Звездни рейнджъри“, режисиран от Пол Верховен.
Мълдун е изпълнителен продуцент на редица игрални филми, сред които „Племената на Палос Вердес“, „Арканзас“, „Марлоу“, „Комарджията“, „Ужасният“, „Риф Раф“ и, най-скоро, „Хлебарка“ с участието на Крис Хемсуърт, Тарон Егъртън и Зази Бийтц, който в момента е в процес на заснемане.
Мълдун, известен като „Бобо“ сред близките си, оставя след себе си партньорката си Мириам Ротбарт, родителите си Диана и Патрик Мълдун-старши, сестра си и зет си Шана и Ахмет Запа, както и техните деца – любимата му племенница Хало и племенникът му Ароу Запа.
Още от категорията
Виж всички
Микробус с български туристи се преобърна в Малта, има ранени