Иранският външен министър Абас Арагчи предупреди никой да не се намесва управлението на Ормузкия проток, иначе рискува "да засили напрежението" в региона. 

 По думите му "никоя друга институция, нито друга държава", освен Иран, не е "отговорна" за управлението на протока, и "в съответствие с меморандума за разбирателство всяка намеса в този въпрос, всеки опит за приемане на нови или отделни разпоредби" ще доведе "до забавяния в отварянето на протока и ще засили напрежението". Арагчи е на официално посещение в Багдад.

"Призовавам всички страни да не се намесват в управлението на протока и да не позволяват този меморандум за разбирателство да се отклони от курса си", каза още иранският министър след размяната на удари със САЩ, започнала в петък. Той призова и за договаряне на рамково споразумение за сигурност между Иран и страните от Персийския залив.

Иран изстреля ракети и дронове по американски военни обекти в Кувейт и БахрейнСАЩ нанесоха нови въздушни удари по ирански складове за ракети и дронове

Тръмп: Иран може да престане да съществува