Волейболните шампионки от Марица Пловдив ще стартират днес новия сезон в Националната волейболна лига Демакс с домакинство на Славия София. Двубоят ще се играе днес от 18:30ч. в зала Сила.

Маричанки се завръщат в зала Сила, след като през втория полусезон домакинстваха в залата на Пловдивския университет. В залата Марица стана два пъти шампион през 2021 и 2022-та години.

Марица стартира новия сезон в търсене на 10-та поредна шампионска титла, което ще е нов рекорд за България. През миналия сезон маричанки станаха единственият отбор и при мъжете и при жените във волейболния ни елит, който може да се похвали с 9 поредни титли. Славия завърши на 4-то място през изминалия сезон.

През миналия сезон Марица и Славия се срещнаха цели пет пъти. Маричанки победиха във всичките срещи, които бяха две за първенство, две в полуфиналните плейофи и една в полуфинала за Купа България.