Цветана Пиронкова изигра отличен мач и се бори мъжки, но отстъпи на шестата в света Елина Свитолина от Украйна с 6:3, 3:6, 2:6 в мач от втория кръг на тенис турнира от Големия шлем "Ролан Гарос". Българката бе блестяща в първия сет, в който не допусна нито един шанс за пробив, проби на свой ред за 4:3 и взе частта. Втората започна с поредица от три разменени пробива, след които Свитолина взе аванс за 2:1 и свой сервис. Тя удържа преднината си и изравни мача. Украинката се възползва от психологическото си предимство в третия сет и проби за 3:0. Цвети върна пробива до 2:3, но това бе всичко и до края не можа да запише гейм на сметката си.

Въпреки отпадането пловдивчанката остави отлични впечатления с играта си срещу Свитолина и в първия си мач за победата над Мона Бартел с 6:0, 6:4, сложила край на серията от 6 поредни загуби. Припомняме, че преди година Пиронкова изигра паметен турнир и стигна до четвъртфинала след епична победа срещу втората в света Агнека Радванска от Полша. Утре най-добрият ни тенисист Григор Димитров трябва да изиграе мача си от третия кръг срещу испанеца Пабло Карено Буста.