Българинът Александър Везенков и неговият Сакраменто Кингс постигнаха страхотна победа срещ Лос Анджелис Лейкърс със 132:127 след продължение и записаха първа домакинска победа от началото на сезона в НБА.

Това беше втора победа за тима в третия мач от началото на сезона.

Сакраменто спечели първата част с 41:28, а във втората част Лейкърс се наложи с 27:25.

Лейкърс спечели с 28:21 в третата част, а в последната гостите спечелиха с 32:28 и се стигна до продължения.

В тях Сакраменто спечели със 17:12 и така постигна втора победа от началото на сезона.

Българинът изигра най-силния си мач до момента в Лигата на извънземните, като отбеляза 11 точки, овладя 4 борби и направи 1 асистеция за 18 минути на паркета. Везенков беше точен в ключови моменти от двубоя и има сериозен принос за триумфа на "кралете" в калифорнийското дерби.

Следващият мач на Сакраменто е на 2 ноември като гост на Голдън Стейт. Двата отбора вече се срещнаха преди няколко дни, както и на два пъти в предсезонната подготовка, като всички двубои бяха спечелни от "воините".