Марица (Пловдив) загуби втората си контрола от силния международен турнир Свети Бенедикт в унгарската столица Будапеща. Маричанки загубиха с 1:3 (26:28, 25:22, 23:25, 21:25) гейма от домакина на турнира Свети Бенедикт (Балатонфюред). Мачът се игра в зала Людовика Арена в Будапеща.

Драматичен беше първият гейм, който завърши следд 28:26, маричанки изравниха геймовете след 25:22. Имаше много битка и в третата част, която беше взета от домакините с 25:23. Свети Бенедикт спечели двубоя след 25:21 в четвъртия гейм.

Свети Бенедикт стана бронзов медалисти през миналия сезон в унгарския елит и ще участва през този сезон във втория по сила турнир за Купата на ЦЕВ.

В другия мач от днес румънският Динамо (Букурещ) постигна втора победа, след като победи словенския шампион Калцит (Камник) с 3:1 (25:22, 25:15, 19:25, 25:12) гейма.

Утре е последният ден от турнира от 14:00 б.в. Марица играе срещу Динамо. В другия мач ще играят Свети Бенедикт и Калцит, от 16:00 б.в.