„Марица“ допусна първа загуба през сезона, като отстъпи при гостуването си на „Секирово“ в среща от 6 кръг в Трета лига – Югоизточна група. Двубоят се игра в събота на стадион „Петър Парчевич“ в Раковски.

Сериозен зрителски интерес предизвика срещата между двата тима, хубава футболна атмосфера съпътстваше игралното време. Двата тима изиграха интересен двубой и показаха добър футбол, но бургаските рефери развалиха мача с видимо тенденциозното си съдийство и липсата на еднакъв критерии. Те раздадоха солидно количество картони, част от тях без никакъв резон, изнервиха обстановката, накъсаха играта и повлияха на крайния резултат. Въпреки това победата на домакините бе заслужена с оглед на показаното на терена. Липсата на Атанас Ташолов в отбраната и на Олджай Алиев оказа влияние, а „жълто-сините“ не изиграха добър мач, макар да имаха своите положения.

Първата част бе равностойна като цяло. Още през първите 45 минути си пролича отношението на бургаските съдии към мача. В 15-та минута атака на пловдивчани, при която състезател се откъсна сам срещу вратаря, бе спряна заради несъществуваща засада. В продължението бе отсъдена доста лека дузпа за домакините, като останаха съмнения дали изобщо евентуалното нарушение е в наказателното поле. Дузпата бе реализирана от бившият състезател на „Марица“ Запрян Запрянов, който даде преднина на своя тим. През втората част играта се изнерви още повече и се накъса, бяха показани и куп картони. Бе спестен и червен картон за удар без топка при отсъдено нарушение на Георги Михайлов. В 60-та минута домакините стигнаха до второ попадение, при което имаше огромни съмнения за засада, но тя не бе отсъдена. Главчев записа името си сред голмайсторите. След гола „зелените“ контролираха играта. В 80-та минута бе правилно отсъдена втора дузпа за „Секирово“, която бе точно изпълнена от Запрян Запрянов, а резултатът бе покачен на 3:0. Той се запази до края и срещата приключи със заслужена победа за „Секирово“.

Трябва да се отбележи, че „елитният“ асистент съдия Станимир Илков бе изключително арогантен и към гостите и към домакините. Главният съдия също не се справи с мача.

„Марица“ заема 3-та позиция в класирането с актив от 15 точки. В следващия кръг „жълто-сините“ са домакини на „Спартак“ (Пловдив). Преди това, вероятно в сряда, маричани ще играят срещу победителя от област Смолян в турнира за Купата на България.
МАРИЦА: Петър Начев, Даниел Спасов, Георги Михайлов, Димитър Пройчев, Радослав Мицев (Даниел Беломачев), Христиан Димитров, Георги Трифонов, Валери Домовчийски – капитан (Емилео Макавеев), Теодор Фърков (Наско Христев), Александър Праматаров (Красимир Лютов), Филип Колев (Иван Кръстев). РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Никола Кръстев, Симеон Сираков. Ст.треньор: Стойчо Драмов