Левски е новият носител на Суперкупата на България по волейбол, след като победи Хебър с 3:2 гейма във финала в Бургас.

За първи път Суперкупата се проведе в нов формат с финална четворка. Левски победи в полуфиналите домакина Нефтохимик с 3:0 гейма, а Хебър се справи с 3:0 срещу другия домакин Дея спорт също с 3:0.

Двубоят започна с голяма драма и Левски спечели първия гейм с 30:28, а след това софиянци поведоха с 2:0 гейма след 25:22. Хебър спечели третия гейм с 25:17, а след това след 25:23 за тима от Пазарджик се стигна до тайбрек. В него Левски водеше, но Хебър изравни при 13:13, но след ас на пловдивчанина Владимир Гърков Левски спечели тайбрека с 15:13 и така спечели трофея.

Във финала участваха общо трима пловдивчани за Хебър играха Николай Къртев и Розалин Пенчев, а за Левски участие взе Владимир Гърков.

Това беше първи трофей за Левски от 2014г.

Александър Къндев от Левски стана Играч на публиката. За най-добър във финала MVP беше отличен Венислав Антов.

Следващата седмица започва новия сезон в първенството, а в него Левски гостува на Марек, а Хебър също гостува на Берое.