36-годишният сръбски тенисист Новак Джокович и американската гимнастичка Симон Байлс бяха избрани за спортисти на годината от AIPS (Международната организация на спортните журналисти). Гласуваха 205 журналисти от 107 страни по света.

Новак спечели три от четири турнира от Големия шлем през миналия сезон, а също така игра и на финала на четвъртия. Той се завърна на първото място в списъка на ATP, спечели и финалния ATP Мастърс в Торино. Именно печелене на всички 4 турнира от Шлема е голямата цел на Джокера, с която той все се разминава.

Сърбинът спечели класацията с 616 точки, а на второ място се нареди шведският състезател Арманд Дуплантис, който получи 335 точки, а трети е Лионел Меси с 277 точки. Следват Ерлинг Холанд, Макс Верстапен, Карлос Акларас, Кос Хуберт, Ел Бакари Суфиане, Никола Йокич и Килиан Мбапе.

При жените Байлс спечели с 353 точки, второ място зае кенийската състезателка Фейт Кипиегон с 329, а трета е испанската футболистка Айтана Бонмати с 297 точки.