
Собственкът на Локомотив Пловдив Христо Крушарски официално обяви, че Любослав Пенев е новият треньор на тима. Той заменя Александър Томаш, който води отбора последните две години, но след скандал с Крушарски беше уволнен. Томаш от новия сезон ще е треньор на Спартак Варна.
"Любослав Пенев е новият треньор на Локомотив. Представянето му ще бъде в понеделник, когато отборът започва подготовка. Любо е изключително коректен към Хебър. Той пожела да изчака изтичането на договора му с клуба от Пазарджик и тогава да обявим, че поема Локото. Контрактът му изтича на 16 юни", поясни Крушарски пред Блиц.
"Мисля, че няма смисъл да пояснявам кой е Любослав Пенев - огромно име и като футболист, и като треньор. По селекцията не ме питайте. Действа се усилено. Когато има конкретика, ще разберете", добави бизнесменът.
Пенев приключи кариерата си футболист на "Лаута" през сезон 2001/2002 г.
Още от категорията

Двама играчи на Локо отиват в Черно море

Последните наказания за сезона: Локо получи глоба

Локо освободи Алейников след ужасния сезон
Акценти

Румен Радев: Парламентът обърна гръб на българския народ



Застреляха българка, нападнала с нож хора в Мюнхен




Петдесетница е! Отбелязваме слизането на Светия дух
