Тотнъм нанесе първа загуба на Реал в тазгодишвното издание на Шампионската лига. Белия балет отърва класически разгром, благодарение на дежурния гол на Роналдо, дошъл при резултат 3:0 за домакините. Лондончани направиха труден живота на гостите с организираната си отбрана и бързия и директен футбол в атака, с който шокираха мадридската защита и превърнаха вечерта на Уембли в магическа за феновете им.

Тотнъм откри в 26-та минута. Трипиър бе изведен отдясно, но се видя, че е в положение на засада, немаркирана от рефера. Играчът на домакините центрира незабавно и Деле Али засече на ръба на малкото наказателно поле, слагайки крак преди Начо Фернандес. Последваха няколко опасни атаки на Реал, а вратарят Лорис трябваше да се намесва решително след удари на Кристиано Роналдо.

В 55-та минута Деле Али бе намерен в центъра, финтира двама защитници и стреля. Топката рикошира в крака на Рамос и опъна мрежата за втори път. В 62-та минута Реал едва не намали след страхотно меле на метър от голлинията. Само 3 минути по-късно Спърс удариха за трети път. След брилянтна контра топката стигна до Кристиян Ериксен, който не сбърка сам срещу вратаря - 3:0. В 80-ата испанците все пак успяха да отбележат. Лука Модрич не съумя да стреля с глава, топката попадна у Роналдо, който вкара с помощта на рикошет - 3:1 за момчетата на Маурисио Почетино. Така Тотнъм оглави групата с 10 точки и е сигурен за следващата фаза. Реал е втори със 7 пункта.