Аржентинската хала на Барселона Лео Меси бе неудържим и буквално разкъса Ювентус с 3:0 на Ноу Камп на старта на груповата фаза на Шампионската лига. Вездесъщият Меси вкара два гола и изработи третия, а каталунците напомниха за най-добрите си времена, особено след почивката. Така Барса си отмъсти за отпадането си от Старата госпожа в миналото издание на най-комерсиалния турнир.

Първото полувреме вървеше трудно за домакините, а удари на Игуаин и Дибала едва не дадоха аванс на Юве. Секунди преди почивката обаче Меси разигра двойно със Суарес и с техничен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря Буфон - първи гол на аржентинеца срещу италианската легенда под рамката.

През второто полувреме имаше само един отбор на терена - този на домакините. В 56-та минута Меси проби отдясно, центрира, топката бе избита и попадна у Ракитич, който покачи на 2:0. В 69-та Меси собственоръчно оформи разгрома, след като получи пас от Иниеста, навърза двама защитници и с отмерен шут за трети път препарира Буфон. След мача двете легенди на световния футбол топло се прегърнаха и показаха защо са сред най-великите в тази игра.